„ Majowe Dni Książki”   4 – 31 maja 2011r.

Po raz kolejny, jak co roku biblioteka przygotowała dla uczniów różnorodny program spotkań z literaturą, w którym każdy może znaleźć interesujący wątek.

Najmłodsi czytelnicy wzięli udział m.in. w malowaniu bajkowych postaci (klasa I, II, III), w malowaniu ilustracji do wielkiej księgi „Lokomotywa” oraz projekcjach filmów opartych na książkach.

Przygotowano również cztery kiermasze książkowe: Czytadła, Tania Książka, Era, Publicat oraz jeden w godzinach popołudniowych dla rodziców.

Podczas „Dni Książki” odbyło się również spotkanie poetyckie, czyli czytanie wierszy pt. „Cztery pory roku w literaturze” dla uczniów szkoły podstawowej.

Uczniowie z klasy III gimnazjum recytowali wiersze o książce: Gabriela Biernat, Gabriela Gut, Nikolas Neskens, Kamil Dębosz, Mariola Ciuruś, Justyna Cholewa oraz uczeń z klasy II gimnazjum Krzysztof Wanicki.

Niebanalną propozycją był spektakl w wykonaniu gimnazjalistów „Bajkowe zamieszanie”, w którym wystąpili: Bajarz – Dawid Topór, Kopciuszek – Adrianna Oleksy, Król – Krystian Bielecki, Czerwony Kapturek – Julia Trzaska, Baba Jaga – Ewelina Jurczyk, Krasnoludek I – Beata Jawień, Krasnoludek II – Klaudia Matyaszek, Pinokio I – Maksymilian Ignacyk, Pinokio II – Robert Mucha.

Nad przebiegiem majowych „DNI KSIĄŻKI” czuwała pani Ewa Zegiel-Kucharska