DZIEŃ DZIECKA I DZIEŃ SPORTU w ZSG GAWŁÓW

1 czerwca 2011 roku w Zespole Szkół Gminnych w Gawłowie odbył się coroczny DZIEŃ DZIECKA i DZIEŃ SPORTU. Przygotowano szereg konkurencji sportowych zarówno dla dzieci młodszych jak i starszych.

Klasy I-III na sali gimnastycznej wykazywały się takimi umiejętnościami jak kozłowanie piłki, skoki w workach. Również w zabawach np. przeciąganie na czas, wyścig „kto szybciej do mety”, rzucanie do celu nie zabrakło dzieciom werwy i głośnego dopingu.

Starsi uczniowie brali udział w czwórboju lekkoatletycznym – czyli zawodach lekkoatletycznych rozgrywanych wśród uczniów klas szkoły podstawowej i gimnazjalnej. Daną klasę  reprezentowało kilku zawodników, obowiązkowo startujących we wszystkich konkurencjach.

Rozgrywki polegały na przeprowadzeniu czterech konkurencji lekkoatletycznych:

1. Bieg na 60 m ze startu niskiego.
  2. Rzut piłką palantową na odległość.
  3. Skok w dal na odległość
  4. Bieg na 600 metrów

Po zakończeniu wszystkich konkurencji wyniki każdego zawodnika przeliczane były na punkty i dodawane były do siebie.

Zawody wygrali:

Szkoła Podstawowa – dziewczęta: Szkoła Podstawowa – chłopcy:

I miejsce – Magdalena Wanicka                           I miejsce – Bartłomiej Trzaska

II miejsce – Magdalena Ignacyk                           II miejsce – Marek Talaga

III miejsce – Izabela Mucha                                 III miejsce Dawid Mazurek

Gimnazjum – dziewczęta: Gimnazjum – Chłopcy:

I miejsce Karolina Szymczyk                               I miejsce – Szczepan Wąsik

II miejsce – Beata Jawień                                     II miejsce – Dawid Plesiński

III miejsce Urszula Jawień                                   III miejsce – Adrian Wąsik

Odbyły się również dwa mecze piłki nożnej, najpierw grali gimnazjaliści później młodsi koledzy. Rozegrano także na boisku szkolnym mecz w kosza oraz na sali gimnastycznej mecz siatkówki.

Na zakończenie zwycięzcy zostali udekorowani przez panią dyrektor Małgorzatę Kozłowską medalami, a wychowawcy swoim podopiecznym rozdali pyszne lody.