24 marca uczestnicy zajęć językowych Monday Club III oraz zaproszeni goście – 12 uczniów z Zespołu Szkół Gminnych w Bogucicach wzięło udział w obchodach Dnia św. Patryka. Jest to narodowe i religijne święto irlandzkie tradycyjnie obchodzone 17 marca.

Na wstępie uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne przygotowane przez uczestników koła językowego prezentujące podstawowe informacje oraz ciekawostki dotyczące Irlandii, postaci św. Patryka oraz obchodów święta tego patrona. Następnie uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie. Po poczęstunku zaczęły się zabawy. Wiele emocji wzbudziła konkurencja, w której zadaniem było przebrać jedną osobę z grupy za skrzata z folkloru irlandzkiego – charakterystyczną postać związaną z obchodami Dnia św. Patryka. Kolejną konkurencją były atrakcyjne gry z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Na zwycięzców czekały słodkie upominki.