26 maja odbył się Gminny Festiwal Piosenki Anglojęzycznej, w którym swoje umiejętności muzyczne i językowe zaprezentowali uczniowie z ośmiu szkół gminy Bochnia. Poziom był bardzo wysoki i trudno było jury wybrać tych najlepszych. W kategorii szkoły podstawowej zwyciężyła Katarzyna Kamińska (klasa VI) z Zespołu Szkół Gminnych w Łapczycy, która zaśpiewała piosenkę Sam Smith „I’m not the only one”. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Gajdzicka (klasa IV) ze szkoły w Siedlcu, a trzecie Emilia Dębska (klasa IV) również z Siedlca. W kategorii gimnazjum zwyciężyła Wiktoria Mądalska (klasa II) z Zespołu Szkół Gminnych w Gawłowie w piosence Bjӧrk „It’s oh so quiet”. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Zięba (klasa II) ze szkoły w Bogucicach, a trzecie Weronika Czyż (klasa I) z Gawłowa. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom oraz opiekunom dziękujemy za tak liczne przybycie i świetną zabawę.