W naszej szkole 3 czerwca odbył się po raz drugi konkurs astronomiczny dla gimnazjalistów z gminy Bochnia. W tym roku pytania dotyczyły znanych postaci z astronomii oraz znajomości zjawisk zachodzących w Układzie Słonecznym. Konkurs składał się z dwóch części, w pierwszej uczniowie zmagali się z pytaniami testowymi. Natomiast druga część konkursu polegała na szybkim odgadywaniu pytań dotyczących fotografii astronomicznych. Rywalizacja była zaciekła. W konkursie brało udział 10 najlepszych uczniów z pobliskich szkół. W czasie przerwy, uczestnicy mogli poczęstować się słodkościami i wysłuchali referatu o zderzeniach obiektów astronomicznych. W skład komisji konkursowej należeli nauczyciele: Justyna Put, Sławomir Wójcik oraz Radosław Wójcik. Wyniki konkursu i punktacja przedstawiona jest poniżej:
1. Patryk Kuczek – Gawłów – 33 pkt.
2. Daniel Pac – Damienice – 32 pkt.
3. Bartosz Kostecki – Nieszkowice Małe -31 pkt.

foto000 foto001 foto002 foto003

4. Magdalena Michałek – Gawłów – 30 pkt.

4. Maciej Mularz – Nieszkowice Małe – 30 pkt.
5. Dominik Czesak – Brzeźnica – 29 pkt.
6. Dagmara Juras – Bogucice – 26 pkt.
6. Paweł Puzia – Damienice – 26 pkt.
7. Mateusz Witulski – Bogucice – 25 pkt.
8. Wiktor Dębski – Siedlce – 24pkt.
Za trzy pierwsze miejsca uczniowie otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy uczestnikom konkursu i zapraszamy za rok, na kolejny konkurs wiedzy astronomicznej.