22 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Astronomicznej. W zmaganiach brali udział uczniowie ze szkół Gminy Bochnia. Uczestniczyło w nim 12 reprezentantów szkół. Pytania konkursowe dotyczyły układów planetarnych. Temat związany był z uczczeniem postaci Mikołaja Kopernika, który głosił pogląd heliocentryczny. Okazuje się, że takich układów słonecznych są miliony w kosmosie. Pierwszy z nich odkrył Aleksander Wolszczan wokół pulsara  PSR1257+12. Największą wiedzą na ten temat wykazali się uczniowie z Siedlec. Gratulujemy. Organizatorami konkursu byli Justyna Put i Sławomir Wójcik. Nagrody zostały ufundowane przez ZSG w Gawłowie oraz przez Europejskie Obserwatorium Południowe ESO.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: