LOKOMOTYWA

czyli „Z Tuwimem weselej”

Dnia 21.05.2012r. odbył się konkurs wierszy Juliana Tuwima dla klas I-III zorganizowany przez SZKOLNA BIBLIOTEKĘ. Wzięło w nim udział dwadzieścia dziewięć dzieci. Celem konkursu było podsumowanie rocznych zajęć czytelniczych oraz sprawdzenie, czy uczniowie dobrze znają wiersze polskich pisarzy. W komisji konkursowej zasiadły panie z nauczania zintegrowanego: Lucyna Radoń, Grażyna Kędziora, Renata Zając oraz pani z biblioteki Ewa Zegiel – Kucharska. Wysłuchały z zainteresowaniem występów prezentujących tak lubianą, nie tylko przez dzieci, poezję. Niektórzy występujący mieli ciekawe przebrania oraz rekwizyty (np. pieska, mydło itp.), co nie bez znaczenia było przy ocenie konkursowej.

Przyznano następujące miejsca:

I miejsce: Jakub Majta kl. I, Szymon Synowiec kl. I, Jakub Biernat kl. II, Patrycja Oświęcimka kl. III, Gabriela Waśko kl. III.

II miejsce: Anastazja Tota kl. I, Bartosz Czyż kl. II, Agata Kica kl. III

III miejsce: Szymon Figura kl. II, Krystian Ignacyk kl. II

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, pozostali dyplomy za uczestnictwo w konkursie. Wręczenia dokonała pani dyrektor Małgorzata Kozłowska. Na zakończenie dla wszystkich uczestników zagrał pienie na trąbce uczeń klasy II – Jakub Biernat.