„O BEZPIECZEŃSTWO DBAMY, RAD POLICJANTÓW UWAŻNIE SŁUCHAMY” – SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

 

29 września nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Tematem przewodnim spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Policjanci przypomnieli naszym wychowankom jak należy zachować się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz wytłumaczyli jak postępować podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Funkcjonariusze przypomnieli również numery alarmowe oraz nauczyli dzieci, w jaki sposób prawidłowo obronić się przed atakującym psem. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Największą atrakcją spotkania okazała się jednak prezentacja samochodu policyjnego i możliwość wejścia do środka radiowozu. Policjanci zademonstrowali różne sygnały ostrzegawcze oraz podstawowe wyposażenie samochodu.  Takie coroczne spotkania są bardzo wyczekiwane przez dzieci. Dziękujemy!